Design a site like this with WordPress.com
Get started

Parksepp analüüsib Kadrina ajalehte

24. oktoobril ilmus Kadrina vallalehe oktoobri väljaanne. Lasime laagris külas käinud ajakirjanikul Anette Parkseppal seda analüüsida.

Anette Parkseppa, kes töötab Eesti Päevalehes, arvates on lehe kujundus väga kena, sest seal on kasutatud valla sümboolikat. Artiklid on hästi liigendatud, eraldi on teksti sees välja toodud ka lisainfo. Kui temalt küsisime, milline pealkiri paistis talle enim silma, tõi ta välja “Absoluutselt äge CADrina!” kuna selles on sõnamäng. Pealkirjad jäid talle sellepoolest silma, et need polnud päris ajakirjanduslikud. Parksepp selgitas, et pealkirjades võiksid olla tegusõnad, kuid vallalehes polnud neid peaaegu kuskil.  

Parksepp usub, et ühes heas vallalehes peaks olema juttu valla oma inimestest. Artikkel, mida ta hea meelega rohkem loeks, on “Kadestamisväärsed kuldpulmalised”, mis rääkis Lääne-Virumaa kuldpulmapaaride kooselu tähistamisest. Sellest oleks ta tahtnud saada täispikka lugu, kust nendest kuldpulmalistest lugeda saaks. Artiklist oli talle eriti meele järele lause “Kui on raske, ei tasu seda kogu ilmale näidata. Tuleb minna rabasse ja seal madistada, kuni kõik lahendatud saab.”

Parksepp tõi välja ka lehe erinevuse teistest vallalehtedest. Kadrina lehes on kasutatud teatud disainielemente, mis kasutavad just nende valla lipuvärve. Lisaks soovitas ta töötada pealkirjade kallal ning tuua sisse rohkem südamelähedasi lugusid. Tema arvates tuleks katsetada uute žanritega.

Siiski arvab Parksepp, et Kadrina vallalehe sisu on väga hea, hoolimata sellest, et lehte toimetab üks inimene. Tihti on vallalehtedes probleemiks ajakirjandusliku sisu esitamine toimetajate puuduse tõttu. Sagedasti on väikeste piirkondade lehtedel vähe ressursse ning puudu on inimesi, kes käiksid üritustel ja kirjutaksid artikleid kolmanda inimese erapooletult seisukohalt.

 

Sandra Väliste, Karoline Tõnne

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: